گالری آرایشی و بهداشتی سلین بیوتی محصولات مراقبت پوست و مو در سلین بیوتی
گالری آرایشی و بهداشتی سلین بیوتی محصولات مراقبت پوست و مو در سلین بیوتی

فواید و تاثیرات استفاده از سرم ویتامین C سی صورت

فواید و تاثیرات استفاده از ویتامین سی یا سرم ویتامین c

فواید و تاثیرات استفاده از سرم ویتامین C سی صورت :

 

عنوان : فواید و تاثیرات استفاده از سرم ویتامین C سی صورت

خیلی از افراد می‌دانند که ویتامین c برای پوست صورت خواص بی نظیری دارد و مانند یک معجزه عمل می کند، از مهمترین خواصویتامین سی برای پوست صورت، می‌توان به جوانسازی و از بین بردن جای زخم ها در صورت اشاره کرد. امروز در این مقاله قصد داریم شما را با خواص بی نظیر ویتامین c آشنا کنیم و همچنین راههای رساندن ویتامینسی به پوست صورت را آموزش بدهیم، در ادامه با ما همراه باشید.

یکی از بهترین موادی که می تواند خاصیت ضد پیری پوست را تقویت کنید، ویتامین سی می باشد و برای حفظ پوستی شاداب و براق به ما کمک می کند. یکی از مهمترین راههای رساندن مستقیم خواص ویتامین c به پوست صورت، استفاده از سرم ویتامین سی صورت است.

 

ویتامین c

این ویتامین مفید و کاربردی، با نام های ال اسید اسکوربیک و اسید اسکوربیک نیز شناخته می شود. یکی از ویتامین هایی است که توسط بدن تولید نمی شود و باید آن را لزوماً دریافت کنیم. تنها راه دریافت آن نیز از طریق رژیم غذایی و یا مکمل ها می باشد، به عنوان مثال مرکباتی مانند پرتقال و کیوی سرشار از ویتامین سی است. با مصرف این مرکبات و مکمل ها و ویتامین c صورت نیز تقویت می شود اما همانطور که در بالا نیز گفتیم بهتر است که از سرم ویتامینسی استفاده کنیم.

ویتامین سی را می توانید به عنوان یک ماده غذایی از راه خوردن دریافت کنید، اما فواید و اثرات موضعی استفاده از ویتامین سی بر پوست، اثرگذاری شگفت انگیزی دارد. یعنی تاثیر استفاده موضعی از ویتامین c بر روی پوست، بیشتر از زمانی از که آن را به عنوان یک ماده خوراکی دریافت می کنیم. می‌توان گفت که تاثیر ویتامینسیبر روی پوست، ۲۰ برابر بیشتر از مصرف خوراکی مرکبات دارای ویتامین c است. بنابراین ویتامین c صورت به شدت تقویت می شود.

 

چرا باید از ویتامین سی برای پوست استفاده کنیم؟

در بالا نیز اشاره کردیم که مصرف ویتامین c یکی از بهترین راههای جلوگیری از پیری پوست و حفظ طراوت و شادابی صورت می باشد. اگرچه شما با مصرف کافی مرکبات حاوی ویتامین سی، نیاز ویتامین سی بدن خود را تامین می کنید، اما تاثیر سرم ویتامین c صورت سریع ترین و بهترین راه برای جذب خاصیت بیشترین ویتامین بر روی پوست به حساب می‌آید.

 

تاثیر ویتامین سی بر پوست صورت

در ادامه به مهمترین موارد تاثیر ویتامین c بر روی پوست اشاره می کنیم، تا بیشتر با خواص این ویتامین برای پوست آشنا شوید.

 

یک آبرسان قوی برای پوست است

یکی از مهمترین مشتقات اصلی موجود در ویتامین c ، که برای مراقبت از پوست بسیار مفید است، منیزیم آسکوربیل فسفات میباشد. این خاصیت باعث می شود که ویتامین سی صورت یک آبرسان موثر و قدرتمند برای پوست باشد. بنابراین میزان از دست رفتن آب پوست کم می شود و رطوبت آن حفظ می شود.

 

بی خطر بودن برای پوست

ویتامین سی برای پوست نه ‌تنها بی خطر می باشد، بلکه دارای خواص بی نظیری است، که میتوانید آن را برای شادابی و طراوت پوست استفاده کنید البته در مواردی بسیار نادر ممکن است توسط برخی از افراد به این ویتامین حساسیت داشته باشد و باعث تحریک جزئی پوست صورت شود، اما در کل خواص آن بسیار بیشتر می باشد.

 

کاهش خطوط زیر چشم

سرم ویتامینسی صورت با انجام آبرسانی به نواحی مختلف پوست، به خصوص ناحیه زیر چشم می تواند خطوط ریز اطراف چشم را کاهش دهد. با افزایش ویتامین c صورت چروک ها کاهش یافته و پوست صورت جوان تر به نظر می رسد.

 

درخشان کننده پوست صورت

برای از بین بردن لکه های پوستی و رنگدانه ها موجود در پوست می توانید از سرم ویتامین سی استفاده کنید. با استفاده از ویتامین سی میتوانید سطح پوست را صاف کنید و افتادگی پوست کمتر را کمتر کنید و باعث لیفتینگ پوست نیز می شود، بنابراین پوست جوان تر و شاداب تری خواهید داشت.

 

تولید کلاژن در پوست
  • یکی از منابع عالی برای تولید کلاژن بیشتر در پوست و کاهش چین و چروک پوستی استفاده از ویتامین سی میباشد. کلاژن یک پروتئین طبیعی می باشد، که باعث محو شدن چین و چروک و خطوط ریز موجود در پوست می شود. این پروتئین مهم حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد از پوست را تشکیل می دهد و نقش بسیار مهمی در حفظ طراوت و شادابی پوست دارد. عواملی مانند استعمال دخانیات، استرس، اشعه فرابنفش و رژیم غذایی نامناسب همچنین افزایش سن باعث کاهش تولید کلاژن پوست می‌شود بنابراین اگر میخواهید کلاژن موجود در پوست خود را افزایش دهید می توانید از سرم ویتامین سی استفاده کنید. کافی بودن کلاژن پوست باعث حفظ خاصیت کشسانی آن می شود و استحکام آن نیز افزایش پیدا میکند.

 

 

جلوگیری از ایجاد لکه های پوستی
  • کافی بودن ویتامین c صورت باعث می شود که کلاژن موجود در پوست متعادل شود، همچنین کافی بودن میزان کلاژن موجود در پوست باعث کاهش لکه های پوستی می شود. جهت جلوگیری از ایجاد لکه های پوستی می بایست سطح کلاژن موجود در پوست را همیشه متعادل نگه داشت. کافی بودن کلاژن موجود در پوست، به شفاف تر شدن پوست کمک زیادی می‌کند.

 

محافظت در برابر رادیکالهای آزاد و آلودگی ها
  • مولکول های مخرب همواره باعث آسیب به پوست می شوند، برای اینکه میزان آسیب به پوست در برابر رادیکالهای آزاد و آلودگی ها را کاهش دهیم می بایست از ویتامین c استفاده کنیم. سرم ویتامین c یک گزینه بسیار مناسب برای محافظت پوست در برابر این عوامل می باشد. در زندگی شهری علت زیاد بودن آلاینده ها همواره پوست ما با آلودگی‌ها در تماس می باشد، رادیکال های آزاد تاثیر مخربی بر روی پوست می گذارد و باعث پیری زودرس پوست می شود. هنگامی که ویتامین c صورت و پوست کافی باشد، رادیکال های آزاد، بجای قرار گرفتن و تغذیه از الکترونهای آزاد سلول‌های پوستی، از آسکوربیک اسید موجود در ویتامین سی تغذیه می کند، بنابراین به سلول‌های پوستی آسیب وارد نمی‌شود و از تخریب سلولهای پوستی جلوگیری می‌کند.

 

محافظت از پوست در برابر آفتاب
  • برای داشتن پوستی شاداب و سالم می بایست از محصولاتی استفاده کنید که رادیکال‌های آزاد را از بین می‌برد. سرم ویتامین c یکی از بهترین محصولات برای از بین بردن رادیکال های آزاد و جلوگیری از آسیب رسیدن به پوست می باشد.

 

تسکین آفتاب سوختگی و ترمیم پوست
  • جهت کاهش آفتاب سوختگی و سوزش ناشی از آن می توانیم از سرم ویتامین سی استفاده کنیم ویتامین c باعث افزایش گردش می شود در نتیجه سلول های جدید پوستی با سرعت بیشتری جایگزین سلول های آسیب دیده می شود.

 

 

نحوه استفاده پیشنهادی گالری سلین :
  • برای اینکه نحوه استفاده صحیح از سرم ویتامین سی صورت را بدانید، پیشنهاد می کنیم که ادامه مطلب را نیز مطالعه کنید.

 

نحوه استفاده از سرم ویتامین سی

قبل از هر چیزی باید مطمئن شوید که به سرم ویتامین c آلرژی و یا حساسیت ندارید، بنابراین باید آزمایش پچ را انجام دهید.

آزمایش پچ به این صورت است که مقدار کمی از محصول را روی پوست ساعد خود بمالید و حدود ۲۴ ساعت صبر کنید، تا از عدم بروز حساسیت پوستی مطمئن شوید. چنانچه مشاهده کردید که به محصول حساسیت ندارید، می توانید آن را بر روی پوست صورت خود استفاده کنید.

 

خطرات احتمالی و عوارض جانبی استفاده از سرم ویتامین c

سرم ویتامین c با همه خواص و فوایدی که دارد ممکن است در مواردی نادر عوارض جانبی به دنبال داشته باشد در ادامه به بررسی عوارض جانبی و خطرات احتمالی سرم ویتامین سی صورت می پردازیم.

خیلی بعید است که استفاده از سرم ویتامین سی باعث حساسیت و تحریک پوستی شود، اما در بالا نیز اشاره کردیم که برای اطمینان از عدم حساسیت می توانید آزمایش پچ را انجام دهید، اما به طور کلی محصولات حاوی منیزیم آسکوربیل فسفات  خیلی باعث ایجاد حساسیت پوستی نمی شود. اما اگر پوست حساسی دارید می توانید از محصولات حاوی اسید آسکوربیک استفاده نکنید.

 

مشتقات موجود در ویتامین سی

در ادامه به معرفی مشتقات موجود در ویتامین c می‌پردازیم که مهمترین آنها را در زیر نام می بریم.

 

اسید اسکوربیک

اسکول فسفات منیزیم

آسکوربیل پالمیتات

 

برای استفاده از یک محصول سالم و بی خطر، باید دقت کنید که بطری محصول مات باشد و راهی برای عبور هوا و تهویه هوا نداشته باشد.

 

 

سوالات متداول :

 

آیا استفاده از ویتامین c برای افرادی که پوست چربی دارند، باعث ایجاد جوش و آکنه می شود؟

ویتامین سی محلول در آب که همان آسکوربیک اسید میباشد، یک ترکیب بسیار سبک به حساب می‌آید که به خوبی جذب پوست میشود، بنابراین این به هیچ وجه موجب ایجاد آکنه در پوست نمی شود، بلکه از ایجاد آن جلوگیری می کند.

 

ویتامین c بر پوست چه تاثیری دارد؟

هنگامی که ویتامین c صورت کافی باشد، پوست صورت روشن تر و شاداب تر میشود، آبرسانی به پوست بسیار بهتر صورت می گیرد و قرمزی و یکنواختی رنگ پوست نیز کاهش می یابد. با استفاده مستقیم ویتامین c بر روی پوست صورت می‌توانید به کاهش تیرگی زیر چشم و افزایش کلاژن پوست کمک کنید. ویتامین c یک آنتی اکسیدان قوی برای پوست می باشد.

 

بهترین و مستقیم‌ترین راه برای رساندن ویتامین c به پوست صورت چیست؟

همانطور که می دانید با مصرف مرکبات حاوی ویتامین سی می‌توانیم ویتامین سی مورد نیاز برای بدن را جذب کنیم، اما استفاده از سرم ویتامین c، مستقیم ترین راه برای استفاده بردن از فواید ویتامین c بر پوست می باشد.

 

آیا ویتامین c علاوه بر پوست برای مو نیز مفید است؟

ویتامین سی با کمک کردن به تولید کلاژن باعث می شود که فولیکول های مو نیز تقویت شود و موها آهن مورد نیاز خود را بهتر جذب کنند.

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

selin beauty
25 اردیبهشت 1401